Program

Originální hudební vize na pomezí tango, beatboxu a folku vyhlášené především svou hravostí a kreativitou.

České duo DVA se za posledních 10 let svého působení věnuje převážně tvorbě hudby a ozvučení počítačových her. S již zmíněným studiem Amanita Design vytvořili herní bestseller Botanicula, dětskou grotesku Chuchel a letos se vrhli do neprobádaných vod psychoanalytického hororového žánru ve hře Happy Game. Kromě Amanity Design spolupracuje kapela DVA ještě s herním studiem Charles Games, které vzniklo při Karlově univerzitě v Praze. Jejich hudbu mohou hráči slyšet v oceňovaných hrách Attentat 1942 a Svoboda 1945: Liberation.

Posledním kapelním albem, které vyšlo pod domácím labelem Label Home Table, byla v roce 2014 deska Nipomo. Inspirací byly tehdy dvojici jejich zahraniční tour po celém světě. Ve vymyšleném jazyce se ocitneme u oceánských vln, v temném lese i mezi mimozemšťany. 

V roce 2022, příznačně v “dvojkovém” roce, se DVA chystají vydávat po dlouhých 8letech nové studiové album. Kam nás přenesou písničky tentokrát, naznačuje Barbora Ungerová (DVA): “Zatímco poslední album Nipomo by se dalo popsat jako kruh cestování kolem světa, tak symbolem pro novou desku bude čtverec stěn domova. V současnosti na něm pracujeme a kam až se dá z domu dojít, teprve uvidíme. Nekonečno je čtverec bez rohů, říká staré čínské přísloví.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Děkujeme našim partnerům a sponzorům