Program

Fůze živých nástrojů, elektroniky inspirované vážnou hudbou a poutavým vizuálním doprovodem.

Stroon & Devkid předvede moderní, umělecké, audiovizuální koncertní zpracování alba “Temple Timbre Embers”, které vyšlo v dubnu 2020. Východiskem projektu je snaha přiniést návštěvníkům koncertu jedinečný audiovizuální zážitek. Autoři se technologicky a dramaturgicky inspirují ve směru současné elektronické hudby, která přináší se sebou ideje, nebo koncepty; volně nazívané také conceptronica. K jejím představitelům patží např. Lee Gamble, Holly Herndon, Amnesia Scanner a pod.

Konceptem je v tomto případě ideoáv, resp. obsahová, energie lásky, prostoru a radosti. Po formální stránce jde v případě hudby o zpracování těchto konceptů ve formě hudebních ideí. Proto se autor hudby snažil ve své tvorbě zpracovat tuto myšlenku ve formě současné chrámové hudby. Elektronické hudby se živým vibrafonem, která návštevnikovi zprostředkuje zážitek monumentality a atmosféry chrámové hudby. V tomto případě však bez náboženské složky.

Rovnocenným elementem jako hudba je vizualizace. Ján Šicko má množství zkušeností s konceptuálními díly a s jejich site-specific provedením. V tomto případě bude obsah díla navazovat na jeho vytvořený grafický design alba. Obsahem jsou generované částice, které jsou základním „stavebním“ elementem prostoru, energie lásky a radosti. Ve finálním provedení budou reagovat na hudbu čím se docílí silný audiovizuální zážitek.

 

Děkujeme našim partnerům a sponzorům